22 травня Міжнародний день біорізноманіття

Джерело: www.poglyad.tv

Міжнародний день біологічного різноманіття – це привід згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Відповідно до повідомлення Секретаріату Конвенції про біорізноманіття, темою цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я».

У такий спосіб організація прагне привернути увагу громадськості до біорізноманіття як фундаменту нашого харчування та здоров’я, а також на ключовому каталізаторі для трансформації харчових систем та відповідні покращення здоров’я людей.

«За останні 100 років більше, ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Породи багатьох домашніх тварин втрачено, та на територіях 17 головних у світі рибальських угідь здійснюється рибальство на межі сталих лімітів. Різноманіття місцевих систем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою, у тому числі системи пов’язані з корінними традиційними та місцевими знаннями. На тлі зниження агробіорізноманіття зникають також необхідні знання традиційної медицини та місцевих продуктів харчування. Втрата різноманіття раціону виступає одним із факторів ризику для здоров’я або безпосередньо призводить до тяжких захворювань». – йдеться у повідомленні Секретаріату Конвенції.

Довідково:
Цікаво знати, що раніше цей День відзначався 29 грудня, проте 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея оголосила Міжнародним днем біологічного різноманіття – 22 травня. Адже саме в цей день була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття. 
Період з 2011 до 2020 роки Генеральна асамблея ООН проголосила Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю Декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки.
До речі, біорізноманіття України представлено понад 25 тис. видів рослин та 45 тис. тварин, що складає 35% видового та популяційного різноманіття Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *