Школярі з Ладижина розробили надзвичайно дешевий спосіб очищення води від хімічного забруднення

6D6EDB44-FC8B-4BE0-92C0-396C954B744E

Джерело: ecotown.com.ua

Десятикласники-брати Юрій і Роман Кучеряві із Ладижина(Вінницька область) розробили ефективний пристрій для ефективного і недорогого очищення води від хімічного забруднення.

Розробка вихованців гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” стала родзинкою обласного екологічного хакатону “Технологічні рішення щодо очищення питної води та стічних вод”, який відбувся на базі Вінницької обласної станції юннатів 6 лютого, передає Власно.

Школярі пропонують очищати воду у чотири етапи: спочатку вода проходить обробку магнітним полем, яке обертається, далі за допомогою електродіалізу вилучаються солі, і вона стає придатною для господарських потреб, потім застосовується електрогідравлічний ефект для знезараження бактеріальної флори, а озонування на заключному етапі робить її придатною для харчових потреб.

Невеликий дослідний зразок десятикласників може очищувати до 100 літрів води на годину. За словами розробників, якщо збільшити потужність і пропускну здатність, можна однією пересувною установкою забезпечити невелике місто питною водою, а стаціонарний потужний пристрій дасть ще більші обсяги.

Юнакам допомагає керівник гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” і методист Ладижинського міжшкільного навчально-виробничого центру “Спадщина” Олександр Герасімов. «Розробка Юрія і Романа Кучерявих допоможе уникнути техногенної катастрофи водного басейну Східного Донбасу, де наразі шахтні води не відкачуються, а проникають у водоносні горизонти із питною водою, де величезна кількість солей, – пояснює він. – Ця вода зі значними мінеральними включеннями потребує очистки, яку складно забезпечити наявними засобами, з іншого боку, це надзвичайно дорого: дешевше прокласти канал із Дніпра, ніж організовувати очистку таких величезних водних мас Східного Донбасу».

Розроблений спосіб очищення води у 10-50 разів дешевший, ніж звичайні, наприклад, хлорування, продовжує Олександр Герасімов, додаючи, що на Східному Донбасі для нормального очищення потрібні майже летальні дози хлору.

На додачу, вода, яка проходить електродіаліз, придатна до функціонування у контурі теплового насосу, продовжує Олександр Герасімов. «Після такої очистки вода практично не створює накипи, що на багато років продовжує термін експлуатації дорогого обладнання, – зауважив він. – Розробку хлопців можна використовувати для систем опалення житлових приміщень».

Юрій і Роман Кучеряві брали воду для досліджень із Південного Бугу та водогону. Ладижинські винахідники вже отримали позитивні відгуки від столичних експертів і тепер збираються реєструвати патент у Державному департаменті інтелектуальної власності. Потім брати збираються представити свою роботу на Всеукраїнському конкурсі інноваційних проектів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *