Нарешті прийнято за основу довгоочікуваний законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел

202_0

22 вересня 2016 року законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (реєстр. № 4334 від 30.03.2016) прийнято Верховною Радою України у першому читанні за основу. Проект Закону розроблено парламентарями у тісній співпраці з Держенергоефективності, за участю профільних асоціацій та громадських організацій.
Мета законопроекту – стимулювати виробництво тепла з альтернативних джерел та надати інвесторам гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництво тепла «не з газу».
Для цього проектом Закону передбачається:
встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення;
передача повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування діяльності з виробництва, транспортування та постачання тепла, що виробляється з альтернативних джерел, місцевим органам влади.
«Цей законопроект надважливий для України, адже він стане інструментом зменшення газової залежності. Його прийняття створить сприятливі умови інвесторам та бізнесу для виробництва тепла з альтернативних джерел, дозволить щорічно скорочувати імпорт газу на понад 3 млрд м3 та залишати в економіці держави щонайменше 15 млрд грн. у рік, а з урахуванням мультиплікатору – понад 75 млрд грн.», – прокоментував переваги законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Також, прийняття та реалізація законопроекту сприятиме зниженню собівартості теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів, дасть можливість створити 25 тисяч нових робочих місць, сотні нових підприємств малого та середнього бізнесу.
Держенергоефективності висловлює вдячність представникам депутатського корпусу, місцевих органів влади, бізнес-середовища, міжнародної спільноти та громадськості за підтримку цього законопроекту.
Важливо відмітити, що під час голосування за прийняття законопроекту за основу не було жодного голосу “проти”.

http://saee.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *