Мешканців Львівщини закликали відмовитись від поліетиленових пакетів

Джерело: leopolis.news

Держекоінспекція у Львівській області закликає зменшити використання або взагалі відмовитись від поліетиленових пакетів та нагадує про шкоду їх для довкілля.

«Природним шляхом вони розкладаються на протязі 100- 500 років, тому, якщо не зменшити їх виробництво, вся планета незабаром буде засмічена використаними пакетами.

Спалювати таке сміття небезпечно. У процесі горіння в атмосферу викидається величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар.

Вторинна переробка відходів розвинена слабо, через неї проходить всього 1 відсоток поліетилену на планеті», – відзначають екологи.

Крім цього, легкі пакети миттєво переносяться вітром на значні відстані, забруднюючи річки, ліси і гори. Тонни пластику щорічно потрапляють у Світовий океан, утворюючи сміттєві «острови», розмір яких щорічно збільшується. Загальна площа скупченого сміття вже перевищує розміри території США. Пластикові пакети — причина загибелі ссавців, птахів і риб. Яскраву упаковку вони приймають за їжу, проковтують і гинуть.

«Отож, аби зменшити негативний вплив на довкілля  необхідно скоротити використання пакетів з пластику та замінити їх екологічимиі сумками, зробленими з натурального матеріалу. Вони легкі, зручні і ними можна користуватися тривалий час. Продукти харчування чи готові страви у супермаркетах можна ставити у принесені з собою контейнери та тканинні мішечки. Навіть повторне використання одного і цього ж пакету кілька разів зменшить шкідливий вплив на довкілля!», – йдеться у повідомленні.

Держекоінспекція нагадує, що кожна людина може зробити свій внесок та зупинити знищення Світового океану відходами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *