27 вересня Уряд розглянув та схвалив проект Указу Президента щодо розширення меж НПП «Зачарований край» та включення до його територій нових значних площ букових та старовікових лісів, які є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Проектом указу передбачено розширення національного природного парку за рахунок включення 4350,4 га земель, що вилучаються у ДП «Довжанське лісомисливське господарство» (Іршавський район, Закарпатська область) і надаються національному природному парку в постійне користування.
«Збільшення територій природо-заповідного фонду є одним із наших стратегічних завдань. Воно продиктоване не лише нашими міжнародними зобов’язання, але й необхідністю всередині країни. У даному випадку розширення територій національного природного парку відбувається за рахунок ділянок, що входять до складу всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є частиною міжнародного екологічного коридору вздовж гірського хребта Карпат», – пояснив Остап Семерак.
Він нагадав, що у липні Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення про включення букових пралісів Закарпаття до складу українсько-словацько-німецького об’єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».
«Включення зазначених територій до складу національного природного парку забезпечить ефективне управління українською частиною об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Маю надію, що розширення нацпарку у даному випадку сприятиме не лише збереженню та захисту справді унікальних для Європи українських букових пралісів та старовікових лісів, але й дозволить стабілізувати екологічну ситуацію у басейні річки Боржава», – резюмував Остап Семерак.
Проект указу погоджено без зауважень Мінекономрозвитку, Закарпатською облдержадміністрацією, Держлісагентством, НАН України.
Довідково: «Зачаро́ваний Край» — національний природний парк, розташований на території Іршавського району Закарпатської області.
З 13 липня 2017 року частина національного парку «Зачарований край» входить до світової спадщини ЮНЕСКО як один з масивів букових пралісів Карпат та давніх букових лісів Німеччини. Парк підпорядковується Державному агентству лісових ресурсів України.