Джерело: agroday.com.ua
Великобританія, а заодно і вся Європа повинні заборонити використання пальмової олії в біопаливі заради порятунку лісів. З такою заявою виступили представники країн-виробників пальмової сировини в Європарламенті, пише The Guardian.
Європарламент вже проголосував за заборону продажу палива з рослинних олій до 2020 року. Але Індонезія, Малайзія, Коста-Ріка чекають від ЄС більш конкретних та невідкладних дій.
Впливові політики з Південно-Східної Азії у відповідь на можливу відмову від пальмової олії звинувачують Європу в протекціонізмі торгівлі, колоніальному мисленні та підриванні зусиль зі скорочення масштабів убогості. Але корінні громади, що живуть на місцях розташування плантацій, закликають ЄС просувати заборону і посилювати контроль за поставками, аби запобігти шкоді навколишньому середовищу.
Як інформує
Asian Correspondent, Південно-Східна Азія опинилася в лещатах кризи біорізноманіття через скорочення площ під природними тропічними лісами. У регіоні налічується 6 з 25 світових «гарячих точок» біорізноманіття — територій, де спостерігається велика концентрація видів тварин і рослин. В додаток до цього тут спостерігається надзвичайна швидкість виявлення нових видів тварин. Але зараз багатьом загрожує вимирання.
Згідно з прогнозами, протягом наступних дев’яти років деякі регіони можуть втратити до 98% лісів.
Нині Південно-Східна Азія має одні з найвищих темпів вирубки лісу на планеті. За останні 15 років тут недорахувалися 15% тропічних лісів. Деякі регіони, наприклад, Філіппіни, втратили 89% свого початкового лісового покриву.
Крім виробництва пальмової олії ліси знищує целюлозно-паперова промисловість, виробництво гуми. І це не дивно, адже Південно-Східна Азія експортує 86% пальмової олії в світі та 87% — каучуку. Більше того, щоб задовольнити зростаючий попит на цю продукцію, до 2024 року доведеться збільшити виробничі плантації на 4-8 млн га.
Більшість нових плантацій розширюється за рахунок знищення тропічних лісів. Багато місцевих тварин, наприклад, орангутангів, потрапляють під загрозу вимирання. В Індонезії вже створили окремі центри для реабілітації цих розумних мавп, де їх лікують і повертають назад у природу.
Щоб знищити ліси, їх просто підпалюють. А на згарищі саджають пальми для подальшого виробництва олії.
Насіння пальмових дерев роздають безкоштовно, а за знищення тропічних лісів іноді навіть передбачені субсидії.